Wiosennie, zdrowo i kolorowo. - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 19 w Lublinie

Tag img 17.04.2024, 00:23

Wiosennie, zdrowo i kolorowo.

Uczniowie klas 1-3 samodzielnie przygotowali wyjątkowe drugie śniadanie.

Przyszła wiosna, a wraz z nią pojawiło się więcej świeżych warzyw i owoców. Uczniowie klas 1-3 postanowili to wykorzystać.

Samodzielnie przygotowali wyjątkowe drugie śniadanie. Były tradycyjne kanapki z wieloma warzywami, a także pyszne koktajle owocowe.
Dzieci były bardzo zaangażowane w przygotowanie pyszności. Wykazały się dużą samodzielnością i pomysłowością.

Tym razem nikogo nie trzeba było zachęcać do jedzenia, bo przecież najlepiej smakuje własnoręcznie przygotowany posiłek.
W świetlicy szkolnej w ubiegłym tygodniu również królowały warzywa i owoce.

Uczniowie mogli wziąć udział w ciekawej zabawie polegającej na zgadywaniu - jedynie za pomocą smaku i węchu - jaki owoc bądź warzywo właśnie jedzą.

Było dużo śmiechu, kilka skrzywionych min (wśród owoców była limonka), ale przede wszystkim mnóstwo dziecięcej ciekawości i zaangażowania w zabawę.

Podczas zajęć przygotowaliśmy również zdrowe koktajle, a dzięki pięknej pogodzie korzystaliśmy z ruchu na świeżym powietrzu.
Ubiegły tydzień, również ze względu na Światowy Dzień Zdrowia, stanowił okazję do rozmów o zdrowiu oraz do tego, by uczniowie poprzez zabawę nabyli umiejętności przygotowania zdrowych posiłków.