Tydzień z Józefem Czechowiczem! - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 19 w Lublinie

Tag img 16.03.2024, 22:00

Tydzień z Józefem Czechowiczem!

Z okazji 121 rocznicy urodzin patrona naszej szkoły Józefa Czechowicza ostatni tydzień obfitował w wiele wspaniałych wydarzeń.

laurka urodziny Czechowicza w dłoniach dziewczynki

Odbyły się konkursy, w których uczniowie mogli popisać się wiedzą o życiu i twórczości Czechowicza.

Można było spróbować swych sił w recytacji utworów lubelskiego poety a także stanąć w szranki konkursu plastycznego.

Kulminacyjnym momentem obchodów naszego szkolnego święta była uroczysta akademia ku czci patrona.

Uczniowie i uczennice przywołali strofy tych bardziej i mniej znanych utworów poety, śpiewali piosenki o Lublinie a także pomogli wczuć się w klimat czasów w jakich przyszło żyć Józefowi Czechowiczowi.

Dało się poczuć atmosferę okresu międzywojennego choćby dzięki dźwiękom walca, brawurowo odtańczonego przez piątoklasistów.

Po zakończeniu akademii rozpoczęliśmy radosne obchody Święta Szkoły. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy jak jedna wielka rodzina spotkali się przy wspólnym stole aby razem świętować.

Wcześniej uczniowie z wielkim zapałem przygotowali długi na cały korytarz stół, nakryli go białymi obrusami. Na nim, dzięki naszym wspaniałym Rodzicom, pojawiło się mnóstwo smakołyków.

Nie zabrakło głośnego Sto Lat odśpiewanego dla naszej szkoły wszak to przecież jej święto! Był też pyszny tort. Dla wszystkich wystarczyło!

W ramach obchodów tego tygodnia uczniowie odwiedzili również grób Józefa Czechowicza a także złożyli wraz z nauczycielami kwiaty pod pomnikiem poety.

Muzeum Józefa Czechowicza zaprosiło uczniów naszej szkoły na warsztaty plastyczne inspirowane twórczością naszego patrona.

To był wspaniały tydzień, w którym wszyscy poczuliśmy, że szkoła to nasza wspólnota, której więzi zawiązujemy również w tak szczególnych wzniosłych i radosnych momentach.