Tydzień Języka Polskiego. - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 19 w Lublinie

Tag img 28.02.2024, 22:20

Tydzień Języka Polskiego.

Podsumowanie obchodów Tygodnia Języka Polskiego.

Tablica z karteczkami z napisami

W dniach 19 – 23 lutego obchodziliśmy w szkole Tydzień Języka Polskiego.

Nasi uczniowie chętnie włączali się w rozmaite działania promujące język ojczysty.

Przy drzwiach wejściowych pojawiło się drzewko poprawnościowe, które przedstawia jak prawidłowo używać problematyczne słowa i wyrażenia.

Uczniowie zmagali się z zawiłościami naszego niełatwego języka ojczystego. Rozstrzygnięcie „pomarańcz”, czy „pomarańcza”, „kiślu” czy „kisielu” wcale nie było takie oczywiste.

Uczniowie klas IV-VII wykonali prace plastyczne z wybranymi porami roku i trudnymi słowami z nimi związanymi.

Dzieci samodzielnie redagowały dyktanda, do tego zadania podeszły bardzo ambitnie – kolorowe, pomysłowe, wykonane z dbałością o szczegóły plakaty reklamowały poprawną polszczyznę na szkolnych korytarzach.

Różnorodne akcje prowadzone w ramach Tygodnia Języka Polskiego pozwoliły zainteresować naszych uczniów poprawnością i kulturą ojczystego języka.

Prace plastyczne, wyeksponowane na gazetkach szkolnych, przypominają o najpiękniejszym języku na świecie – naszym Języku Ojczystym.