Świętujemy Dzień Ziemi. - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 19 w Lublinie

Tag img 24.04.2024, 09:34

Świętujemy Dzień Ziemi.

22 kwietnia w ponad 190 krajach na świecie obchodzone jest święto naszej planety.

Jego celem jest promocja ochrony środowiska, poszerzanie wiedzy ekologicznej oraz zachęcanie do życia w zgodzie z naturą.

Taki dzień jest okazją do podejmowania wielu działań na rzecz ochrony klimatu.

Sadzone są drzewa, organizuje się akcje sprzątania najbliższego otoczenia, w różny sposób wspierane są organizacje ekologiczne.

Również w naszej szkole chcieliśmy szczególnie uczcić ten dzień i uświadomić uczniom, jak ważna jest troska o środowisko naturalne.

Były ciekawe gry dydaktyczne, zajęcia lekcyjne o tematyce proekologicznej, tworzyliśmy plakaty „Jak pomóc Ziemi” i „Za co kocham moją planetę”.

Uczniowie obejrzeli film edukacyjny „Dbamy o naszą planetę” oraz zaśpiewali piosenkę "Ekologiczna misja".

Najwięcej emocji wzbudziło jednak samodzielne sadzenie roślin i radość z faktu, że mali ogrodnicy mogli je zabrać do domów.

Zostały posadzone także kwitnące sadzonki truskawek, które zostaną z nami w świetlicy. (Już niecierpliwie czekamy na pyszne owoce.)

Uczniowie stworzyli w grupach ciekawe zabawki z materiałów podlegających recyklingowi,

odbył się również konkurs drużynowy "Mistrzowie segregacji odpadów"

oraz konkurs na najpiękniejszą kreację z odzysku (tu najbardziej zaangażowane były dziewczynki).

Mamy nadzieję, że uczniowie zapamiętają ten dzień na długo, a co najważniejsze, zaczną stosować zdobytą wiedzę w codziennym życiu.