SPORT TO ZDROWIE! - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 19 w Lublinie

Tag img 07.04.2024, 11:21

SPORT TO ZDROWIE!

19 marca uczniowie klasy 6a uczestniczyli w zajęciach sportowych w Strefie Wysokich Lotów w Lublinie.

Pod opieką trenerów poznawali podstawy akrobatyki łącząc sport z zabawą.

Akrobatyka powietrzna jest widowiskową formą tańca w przestrzeni. Wykonywana na podwieszonym materiale, czyli szarfie.

Dzięki swojej specyfice ten rodzaj aktywności daje dużą dozę satysfakcji i sprawia mnóstwo frajdy, szczególnie dziewczętom z naszej klasy:), które uprawiają ten sport od lat.

Uczniowie poznali podstawy Parkour – sztuki polegającej na szybkim pokonywaniu miejskich przeszkód takich jak np. murki czy barierki.

Freerun z kolei to połączenie najciekawszych elementów wszystkich sportów gimnastycznych.
Podczas ćwiczeń uczestnicy wzmacniali mięśnie posturalne i budowali nawyk prawidłowej postawy.

Indywidualne podejście do ćwiczących oraz dopasowanie przez trenera poziomu trudności powodowały,

iż każdy uczestnik, był w stanie zacząć lub kontynuować rozwój swoich umiejętności.

Z pewnością zajęcia były wielką frajdą i nauką dla uczniów!