Quiz wiedzy o życiu i twórczości Józefa Czechowicza. - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 19 w Lublinie

Tag img 17.03.2024, 16:48

Quiz wiedzy o życiu i twórczości Józefa Czechowicza.

Dnia 12.03.2024 r. odbył się konkurs wiedzy dla klas V-VI.

Uczniowie musieli zmierzyć się z kilkoma szczegółowymi pytaniami, dotyczącymi życia Patrona z zakresu: dzieciństwa, czasów szkolnych, młodości, a także twórczości.

Młodzież pracowała w parach, co na pewno przydało się podczas zadań dodatkowych, które wymagały więcej kreatywności.

I tak powstały piękne, rymowane reklamy Lublina oraz wiersze wzbogacone o pomysłowe, młodzieńcze wersy.

Na zakończenie uczniowie ułożyli różne obrazy z puzzli, przedstawiające Czechowicza w różnych odsłonach i sceneriach.

Wszyscy świetnie sobie poradzili, ale jak w każdym konkursie – trzeba było wybrać najlepszych.

• I miejsce – Adam Giemza, Antoni Stalka
  • II miejsce – Alicja Matuszewska, Maria Stankiewicz
  • III miejsce – Wiktoria Spaczyńska, Zuzanna Piwowarska

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!