Konkurs Pięknego Czytania dla klasy III. - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 19 w Lublinie

Tag img 22.04.2024, 14:30

Konkurs Pięknego Czytania dla klasy III.

Nauczyciele – bibliotekarze SP19 w Lublinie z miłą chęcią ogłaszają konkurs na „Najlepszego Czytelnika klasy III”.

rysunek przedstawiający otwartą książkę po której chodzi pies i osoba z czerwonym parasolem

Regulamin konkursu:

1. Udział w konkursie mogą wziąć chętni uczniowie klasy III naszej szkoły.
2. Konkurs odbędzie się 13 maja (w poniedziałek) o 10:40 (czwarta lekcyjna).
3. Zadaniem Uczniów będzie nauczyć się ładnie czytać w domu opowiadania pt. „Opowieści babci – kolorowa planeta”, a następnie w czasie konkursu przeczytać wskazany przez komisję fragment tego opowiadania.
4. Kolejnym etapem konkursu będzie rozwiązanie testu (czytanie ze zrozumieniem) dotyczącego opowiadania „Opowieści babci – kolorowa planeta”.
5. Jury wyłoni zwycięzcę konkursu.
6. Zwycięzca otrzyma dyplom oraz nagrodę książkową.

Zapraszamy do wzięcia udziału w corocznym konkursie pięknego czytania, gdyż jest to świetna zabawa i moment, kiedy możemy sprawdzić, jak radzimy sobie z czytaniem i rozwiązywaniem testu do przeczytanego opowiadania, czyli z tzw. „czytaniem ze zrozumieniem”, które towarzyszyć nam będzie później podczas egzaminów np. ósmoklasisty.

ilustracja: @pixbay