Konferencja i goście z inslandii - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 19 w Lublinie

Tag img 08.03.2023, 23:08

Konferencja i goście z inslandii

Zwieńczeniem projektu „Edukacja to relacje. Współpraca Lublina i Reykjaviku na rzecz edukacji” była międzynarodowa Konferencja Edukacja to relacje. Komunikacja. Kompetencje. Przestrzeń zorganizowana przez Miasto Lublin i Miasto Reykjavik.

Podczas konferencji odbyły się panele i warsztaty dotyczące trzech ważnych obszarów w edukacji: komunikacji w szkole, rozwijania kompetencji społecznych uczniów i kreowania przestrzeni szkolnej. Oczywiście na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć nauczycieli SP nr 19, którzy brali aktywny udział w całym projekcie. Inspiracje, które udało się nam zdobyć podczas paneli dyskusyjnych i warsztatów z ekspertami, z pewnością wpłyną na kolejne zmiany - oczywiście na lepsze - w funkcjonowaniu naszej szkoły.
Tuż przed konferencją naszą szkołę odwiedzili Goście z Islandii - nauczyciele biorący udział w projekcie, w towarzystwie przedstawicieli Urzędu Miasta. „Dziewiętnastka” była jedną z dwóch placówek biorących udział w projekcie, które zwiedzili Islandczycy.
Z dumą możemy powiedzieć, że SP nr 19 bardzo spodobała się naszym Gościom. Oprócz wystroju podkreślili szczególny klimat i przyjazną atmosferę naszej szkoły.