Jak udzielić pierwszej pomocy? - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 19 w Lublinie

Tag img 07.12.2023, 00:53

Jak udzielić pierwszej pomocy?

Dowiedziała się o tym klasa 4a, która wzięła udział w zajęciach profilaktyczno-edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa na drodze i pierwszej pomocy. Pani Marta Jurek z OSK PZM opowiedziała uczniom o tym jak powinna wyglądać bezpieczna droga do i ze szkoły. Dzięki wiedzy i zaangażowaniu Pani Policjantki Sylwii uczniowie dowiedzieli się jak powinni się poruszać po drodze rowerem, hulajnogą i znajomość jakich znaków jest dla nich ważna.

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się część praktyczna dotycząca udzielania pierwszej pomocy poprowadzona przez Panią Ratownik Martę Brodowską, która nie tylko nauczyła uczniów jak pomóc osobie nieprzytomnej i nie oddychającej, ale również pokazała jak opatrzeć różnego rodzaju rany. Jako że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie na sobie elementów odblaskowych uczniowie na zakończenie zajęć zostali obdarowani odblaskami, dzięki którym będą zawsze widoczni. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i organizację zajęć Pani Marcie Jurek oraz wsparcie i wiedzę Pani Policjantce Sylwii i Pani Ratownik Marcie Brodowskiej.