"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła" Wisława Szymborska - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 19 w Lublinie

Tag img 16.12.2023, 17:50

Trzynastego grudnia uczniowie klasy siódmej wzięli udział w warsztatach literackich pod hasłem Motywy przewodnie w poezji polskiej noblistki zorganizowanych przez Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pani Aleksandra Kanar przybliżyła uczniom życie i twórczość Wisławy Szymborskiej. Oprócz analizy wybranych tekstów, młodzież, wzorując się na pracach poetki, wykonała ciekawe kolaże. Zajęcia były atrakcyjne, ale przede wszystkim zachęcały do wnikliwego czytania wierszy polskich twórców.