20 marca był ukoronowaniem tygodnia działań związanych ze 115. rocznicą urodzin Józefa Czechowicza. Po tygodniu konkursów, instalacji, pisania życzeń dla poety przyszedł czas na podsumowanie.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: pan Zdzisław Niedbała, reprezentujący Kancelarię Prezydenta Miasta Lublina Krzysztofa Żuka, pan Wacław Czakon i pani Marta Szaro z Fundacji "Szczęśliwe dzieciństwo" oraz przewodniczący Rady Rodziców  - pan Wiesław Szajewski. Społeczność szkoły i przybyli goście wysłuchali wystąpienia pani dyrektor, przypominającego drogę twórczą Józefa Czechowicza. Dyplomy i nagrody otrzymali laureaci konkursów poświęconych Patronowi naszej szkoły.

Święto szkoły tradycyjnie jest także okazją do podsumowania semestralnych działań programu "Korona Polskiego Wychowania". Przedstawiciele fundacji "Szczęśliwe dzieciństwo" wręczyli przedstawicielom firm klasowych "Perły" za zrealizowane zadania. Nie mogło oczywiście zabraknąć poezji Józefa Czechowicza w wykonaniu wszystkich pokoleń uczniów. W części artystycznej znalazły się i wiersze dla najmłodszych, i kołysanki a także poważne i refleksyjne utwory znane starszym uczniom.

Rekrutacja elektroniczna

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 19 im. Józefa Czechowicza
ul. Szkolna 6
20-124 Lublin
telefon/fax: 81 747-89-43
telefon: 882 435 077


e-mail: poczta@sp19.lublin.eu
www.sp19.lublin.eu
Adres ESP na ePUAP /sp19lublin/SkrytkaESP

Inspektor Ochrony Danych
e-mail: sp19@iod.lublin.eu

O programie

Korona Polskiego Wychowania to program, realizowany przez naszą szkołę we współpracy z Fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo. Młodzież w nim uczestnicząca uczy się sprawnego działania, rozwija zdolności liderskie, a także przygotowuje się do pracy na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Korona Polskiego Wychowania to prestiżowa nagroda, którą mogą otrzymać szkoły (średnie i gimnazjalne), a także zorganizowane grupy młodzieży. Cały program trwa dwa lata. W każdym semestrze uczestnicy walczą o jedną Perłę. Każda Perła to pojedynczy program Akademii Młodzieżowej: „Dni Społeczne”, „Poradnik dobrych praktyk”, „Młodzież pomaga rodzinom” czy „Kocham moje miasto, kocham moją Ojczyznę”. Pomyślne zrealizowanie każdego z tych programów pozwala otrzymać jedną Perłę, natomiast zrealizowanie czterech jest równoznaczne z otrzymaniem Korony Polskiego Wychowania. Nagroda jest wręczana na uroczystej gali, organizowanej co roku w czerwcu. Od roku szkolnego 2015/2016 jest to integralna część programu wychowawczego naszej szkoły.


Nasze sukcesy to:


Otrzymanie Korony Polskiego Wychowania - prestiżowej nagrody kończącej edycję programu.


Nagroda Najlepszego Wychowawcy w programie dla p. Ewy Grodeckiej, nauczyciela naszej szkoły przyznana w maju 2015r.