16 listopada odbyło się podsumowanie realizacji trzeciego semestru programu Korona Polskiego Wychowania przez klasę 2e. Na prezentacji obecna była pani wicedyrektor Beata Teter oraz ekspert historyczny wspierający klasę - pan Dariusz Stańczyk.

W tym semestrze klasa 2e budowała wspólnotę narodu. Zajęli się przybliżeniem znaczenia daty 11 listopada. Wyniki swojej pracy zaprezentowali klasom 7a i 7b. Na dobry początek każdy z uczniów otrzymał imienny kotylion. Uczniowie przygotowali krótką prezentację i filmik.

Następnie zaprosili uczniów klas siódmych do rożnych konkursów i quizów. Reprezentanci klas 7a i 7b odpowiadali na pytania umieszczone w balonach, dopasowywali pytania do podanych odpowiedzi. Na koniec mogli wykazać się znajomością pieśni patriotycznych biorą udział w teleturnieju „ Jak to melodia”.

Uczniowie obu zaproszonych klas bardzo dobrze się bawili. Nieznacznie lepszą okazała się klasa 7a. Na zakończenia wszyscy uczestnicy otrzymali słodką niespodziankę przygotowaną przez uczniów klasy 2e.

Rekrutacja elektroniczna

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 19 im. Józefa Czechowicza
ul. Szkolna 6
20-124 Lublin
telefon/fax: 81 747-89-43
telefon: 882 435 077


e-mail: poczta@sp19.lublin.eu
www.sp19.lublin.eu
Adres ESP na ePUAP /sp19lublin/SkrytkaESP

Inspektor Ochrony Danych
e-mail: sp19@iod.lublin.eu

O programie

Korona Polskiego Wychowania to program, realizowany przez naszą szkołę we współpracy z Fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo. Młodzież w nim uczestnicząca uczy się sprawnego działania, rozwija zdolności liderskie, a także przygotowuje się do pracy na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Korona Polskiego Wychowania to prestiżowa nagroda, którą mogą otrzymać szkoły (średnie i gimnazjalne), a także zorganizowane grupy młodzieży. Cały program trwa dwa lata. W każdym semestrze uczestnicy walczą o jedną Perłę. Każda Perła to pojedynczy program Akademii Młodzieżowej: „Dni Społeczne”, „Poradnik dobrych praktyk”, „Młodzież pomaga rodzinom” czy „Kocham moje miasto, kocham moją Ojczyznę”. Pomyślne zrealizowanie każdego z tych programów pozwala otrzymać jedną Perłę, natomiast zrealizowanie czterech jest równoznaczne z otrzymaniem Korony Polskiego Wychowania. Nagroda jest wręczana na uroczystej gali, organizowanej co roku w czerwcu. Od roku szkolnego 2015/2016 jest to integralna część programu wychowawczego naszej szkoły.


Nasze sukcesy to:


Otrzymanie Korony Polskiego Wychowania - prestiżowej nagrody kończącej edycję programu.


Nagroda Najlepszego Wychowawcy w programie dla p. Ewy Grodeckiej, nauczyciela naszej szkoły przyznana w maju 2015r.