19 czerwca naszą szkołę opanował teatralny żywioł. Tego dnia odbył się Przegląd Teatrów Klasowych. Jest to przedsięwzięcie, które zapoczątkowało budowanie szkolnej tradycji i odbywa sie cyklicznie od początku istnienia gimnazjum  - w tym roku już po raz osiemnasty.

Zadaniem każdej klasy pierwszej było przygotowanie przedstawienia. Tematem tegorocznych artystycznych zmagań pierwszoklasistów była mitologia. Okazało się, że świat greckich bogów, herosów i nimf podziałał na współczesnych gimnazjalistów niezwykle inspirująco. Poziom zaprezentowanych spektakli był bardzo wysoki i wyrównany, dlatego jury, pod przewodnictwem pani wicedyrektor Beaty Teter, miało naprawdę trudne zadanie. Po burzliwych obradach ustalono następujący werdykt:

Grand Prix - zespół klasy I C (mit o jabłku niezgody)

I miejsce: zespół klasy I B (mit o Tezeuszu)

II miejsce: zespół klasy I A (historia Odyseusza)

III miejsce: zespół klasy I D (mit o Orfeuszu i Eurydyce)

wyróżnienie: - zespół klasy I E (mit o Syzyfie)

Wyróżnienia za grę aktorską otrzymali:

Wiktoria Warpas klasa I C, Katarzyna Jemielniak klasa I A, Maksymilian Niwiński klasa I B

Wyróżnienie za scenografię i rekwizyty przyznane zostało klasie I B

Przegląd Teatrów Klasowych był jednocześnie dla każdej klasy sprawdzianem współdziałania i dobrej organizacji w programie Korona Polskiego Wychowania, dlatego wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć pani Marty Szaro, reprezentującej Fundację "Szczęśliwe Dzieciństwo". Uczniowie klas pierwszych i drugich przedstawili sprawozdania z semestralnej działalności w programie i otrzymali "Perły" - certyfikaty potwierdzające poprawne wykonanie zadań. Wszystkie klasy zasługują na wielkie gratulacje i słowa podziwu za kreatywność i umiejętności menedżerskie.

Rekrutacja elektroniczna

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 19 im. Józefa Czechowicza
ul. Szkolna 6
20-124 Lublin
telefon/fax: 81 747-89-43
telefon: 882 435 077


e-mail: poczta@sp19.lublin.eu
www.sp19.lublin.eu
Adres ESP na ePUAP /sp19lublin/SkrytkaESP

Inspektor Ochrony Danych
e-mail: sp19@iod.lublin.eu

O programie

Korona Polskiego Wychowania to program, realizowany przez naszą szkołę we współpracy z Fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo. Młodzież w nim uczestnicząca uczy się sprawnego działania, rozwija zdolności liderskie, a także przygotowuje się do pracy na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Korona Polskiego Wychowania to prestiżowa nagroda, którą mogą otrzymać szkoły (średnie i gimnazjalne), a także zorganizowane grupy młodzieży. Cały program trwa dwa lata. W każdym semestrze uczestnicy walczą o jedną Perłę. Każda Perła to pojedynczy program Akademii Młodzieżowej: „Dni Społeczne”, „Poradnik dobrych praktyk”, „Młodzież pomaga rodzinom” czy „Kocham moje miasto, kocham moją Ojczyznę”. Pomyślne zrealizowanie każdego z tych programów pozwala otrzymać jedną Perłę, natomiast zrealizowanie czterech jest równoznaczne z otrzymaniem Korony Polskiego Wychowania. Nagroda jest wręczana na uroczystej gali, organizowanej co roku w czerwcu. Od roku szkolnego 2015/2016 jest to integralna część programu wychowawczego naszej szkoły.


Nasze sukcesy to:


Otrzymanie Korony Polskiego Wychowania - prestiżowej nagrody kończącej edycję programu.


Nagroda Najlepszego Wychowawcy w programie dla p. Ewy Grodeckiej, nauczyciela naszej szkoły przyznana w maju 2015r.