25 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy I b uczestniczyli w warsztatach „Szkoła Przedsiębiorczości – edukacja ekonomiczna poprzez tworzenie klasowych firm symulacyjnych”, zorganizowanych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Projekt realizowany był z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Młodzież została podzielona na 5 grup inwestycyjnych, które miały za zadanie gospodarowanie własnym budżetem, planowanie wydatków i pomnażanie pieniędzy. Uczniowie aktywnie pracowali w grupach, dzielili się zadaniami, podejmowali decyzje, współpracowali, uczyli się gospodarować środkami pieniężnymi. Zajęcia odbyły się w atmosferze dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji.

W drugiej części warsztatów klasa brała udział w targach edukacyjnych, które wyzwoliły u uczniów mnóstwo pomysłów, kreatywność. Uczyli się reklamowania siebie, prezentacji.

W czasie przerw młodzież korzystała z uroków przyrody.

Wszyscy wrócili w doskonałych nastrojach, z głowami pełnymi pomysłów.

Rekrutacja elektroniczna

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 19 im. Józefa Czechowicza
ul. Szkolna 6
20-124 Lublin
telefon/fax: 81 747-89-43
telefon: 882 435 077


e-mail: poczta@sp19.lublin.eu
www.sp19.lublin.eu
Adres ESP na ePUAP /sp19lublin/SkrytkaESP

Inspektor Ochrony Danych
e-mail: sp19@iod.lublin.eu

O programie

Korona Polskiego Wychowania to program, realizowany przez naszą szkołę we współpracy z Fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo. Młodzież w nim uczestnicząca uczy się sprawnego działania, rozwija zdolności liderskie, a także przygotowuje się do pracy na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Korona Polskiego Wychowania to prestiżowa nagroda, którą mogą otrzymać szkoły (średnie i gimnazjalne), a także zorganizowane grupy młodzieży. Cały program trwa dwa lata. W każdym semestrze uczestnicy walczą o jedną Perłę. Każda Perła to pojedynczy program Akademii Młodzieżowej: „Dni Społeczne”, „Poradnik dobrych praktyk”, „Młodzież pomaga rodzinom” czy „Kocham moje miasto, kocham moją Ojczyznę”. Pomyślne zrealizowanie każdego z tych programów pozwala otrzymać jedną Perłę, natomiast zrealizowanie czterech jest równoznaczne z otrzymaniem Korony Polskiego Wychowania. Nagroda jest wręczana na uroczystej gali, organizowanej co roku w czerwcu. Od roku szkolnego 2015/2016 jest to integralna część programu wychowawczego naszej szkoły.


Nasze sukcesy to:


Otrzymanie Korony Polskiego Wychowania - prestiżowej nagrody kończącej edycję programu.


Nagroda Najlepszego Wychowawcy w programie dla p. Ewy Grodeckiej, nauczyciela naszej szkoły przyznana w maju 2015r.