W ubiegłym tygodniu nasza świetlica zmieniła się w pracownię świątecznych figurek z masy ceramicznej i bożonarodzeniowych pierniczków.

Uczniowie zgodnie z instrukcją przygotowali masę z wody i gipsu, którą później zalewali specjalne formy. Musieli cierpliwie odczekać, aż odlewy wyschną, by następnie móc je dekorować.

Gorączka przedświątecznych przygotowań obejmowała zdobienie przez uczniów pierników. Trudno sobie wyobrazić, jak dużo radości sprawiło to dzieciom. Najpierw polewały ciasteczka kolorowym lukrem, następnie posypywały je różnego rodzaju cukrowymi dekoracjami. Oczywiście po skończonej pracy małe elfy mogły skosztować ciasteczek, które były tak pyszne, że niektóre nie dotrwały nawet podróży do domów.

Pięknie spakowane i własnoręcznie udekorowane figurki i pierniczki mogły także posłużyć jako świąteczny prezent, który dzieci mogły wręczyć bliskiej osobie.

Chętni uczniowie mieli również możliwość stworzenia wyjątkowych zimowych świeczników, do czego zachęcamy również w tym tygodniu. Wystarczy przynieść swój słoiczek i znaleźć się w sali nr 17.

Cieszymy się, że dzieci uczęszczające do świetlicy mogły poczuć w szkole magię Bożego Narodzenia. Dzięki takim aktywnościom i świątecznym dekoracjom, znajdującym się w całej szkole, spędzamy przedświąteczne chwile w wyjątkowo miłej atmosferze.

Rekrutacja elektroniczna

Świetlica Szkolna

ŚWIETLICA SZKOLNA CZYNNA JEST W GODZ. 6.30 – 17.00