16 listopada miało miejsce rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu plastycznego. Uczniowie biorący w nim udział mieli za zadanie przedstawić własną wizję świata za 100 lat.

Nie brakowało prac zawierających elementy fantastyki i obrazy nowoczesności pełnej interesujących wynalazków technologicznych. Znalazły się również wizje pesymistyczne, uwzględniające zmiany w przyrodzie, a nawet koniec gatunku ludzkiego. Na szczęście przeważały wyobrażenia optymistyczne, więc miejmy nadzieję, że to właśnie one się spełnią.

Celem przedsięwzięcia (oczywiście poza dobrą zabawą i rozwijaniem wyobraźni) było uświadomienie uczniom zagrożeń, jakie niosą zmiany klimatyczne, oraz potrzeby dbania o środowisko. Konkurs był poprzedzony zajęciami dotyczącymi wspomnianej tematyki. Inspiracją dla opisanych działań była II edycja projektu „Z ekologią na Ty”, realizowanego w świetlicy również w bieżącym roku szkolnym.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy zdecydowali się na udział, a w szczególności dla nagrodzonych i wyróżnionych.

Rekrutacja elektroniczna

Świetlica Szkolna

ŚWIETLICA SZKOLNA CZYNNA JEST W GODZ. 6.30 – 17.00