W minionym tygodniu uczniowie klas pierwszych mieli okazję poznać twórczość Agaty Kornackiej, autorki dwóch książek dla dzieci oraz – od tego roku – nauczycielki świetlicy w naszej szkole.

26 października klasa 1b wysłuchała opowieści „Pszczółka Sabina i mrówki”. Dzięki prezentacji multimedialnej uczniowie mogli lepiej prześledzić treść książki oraz zrozumieć jej problematykę. Wiele myśli z niej płynących spodobało się dzieciom, zwłaszcza te dotyczące pomagania innym (ale ciiii… nie chcemy przecież zdradzić fabuły tym z Państwa, którzy zechcą przeczytać wspomnianą pozycję). Chętni uczniowie mogli także tego dnia wykonać tematyczną pracę plastyczną – zakładkę do książki, tytułową pszczółkę Sabinkę.

27 października w czwartek odbyły się kolejne zajęcia czytelnicze, tym razem było to spotkanie autorskie z Agatą Kornacką, która opowiadała o swojej książeczce zatytułowanej „Biedronka Liczykropka”. Dzieci słuchały z zainteresowaniem i aktywnie brały udział w zajęciach, chętnie odpowiadając na pytania dotyczące fabuły. Po spotkaniu odbyła się dyskusja na temat związany z morałem przeczytanej bajki. Zarówno autorka książki, jak i uczniowie miło wspominają te zajęcia i z pewnością je zapamiętają.

Rekrutacja elektroniczna

Świetlica Szkolna

ŚWIETLICA SZKOLNA CZYNNA JEST W GODZ. 6.30 – 17.00