Aktualności klasy sportowej

Zachęcamy do lektury

W dniach 26-28 września uczniowie klas sportowych aktywnie wypoczywali w Podlesicach na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Jura to jeden z najpiękniejszych regionów Polski. To miejsce jest mekką dla uprawiających wspinaczkę; na tutejszych skałach i w jaskiniach zaczynali swoją przygodę najwybitniejsi alpiniści i grotołazi.

Liczne zamki i warownie dodają regionowi nutę tajemniczości, a fantastycznie ukształtowany teren, białe skały i wzgórza porośnięte bukowymi lasami pozwalają na uprawianie różnorodnych sportów: wspinaczka, speleologia, orienteering. Kto tu jeszcze nie był – powinien to miejsce odwiedzić, kto już był – na pewno chętnie wróci!

Przeżyliśmy piękne chwile podczas wielu atrakcji:

  • Wspinaczki - Jura to raj dla miłośników wspinaczki i dla tych, którzy chcieliby dopiero spróbować sił w tym sporcie. Zaczęliśmy od najprostszych szlaków wspinaczkowych, aby stopniowo przechodzić na coraz trudniejsze. Moc emocji i przepiękne widoki!
  • Terenoznawstwo i orienteering - Podczas zawodów na orientację w pobliskim lesie i na wyprawę po nieprzebytej dżungli umiejętność odnalezienia właściwej drogi jest bardzo ważna dla każdego miłośnika przygody. Nasze dzieci  nauczyły się, jak wyznaczyć strony świata różnymi metodami (również bez użycia kompasu), w jaki sposób ocenić odległość i naszkicować mapę. Nauczymy się także rozpoznawać i rysować znaki topograficzne.
  • Zajęcia linowe, tyrolka - Pokonywanie mostów linowych nad przepaściami, zjeżdżanie ze skał, wchodzenie po drabince alpinistycznej oraz wspinaczka w kominie – to gwarancja niezapomnianych wrażeń! Te zajęcia cieszyły się największym uznaniem i dostarczyły dzieciom wielu emocji. Zjazd ty rolka był wspaniały a długość zjazdu to 90m.
  • Speleologia - Eksploracja jaskiń dostarczyła niesamowitych wrażeń, ale wymagała też nieco odwagi. Schylanie, czołganie, przeciskanie przez wąskie szczeliny – a to wszystko w ciemnych i wilgotnych jaskiniach, gdzie mrok rozpraszają jedynie nasze latarki. Nagrodą za to były wspaniałe widoki form naciekowych i możliwość poznania miejsc, do których nie każdy może wejść. Zajęcia te pozwoliły uczniom sprawdzić własne możliwości i pokonać strach.

Dzieci jednogłośnie stwierdziły że musimy tu wrócić!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rekrutacja elektroniczna

 

Klasa sportowa o profilu piłka ręczna