Szkoła Podstawowa nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie

• 1
  • 2
  • 3

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym w piątek uczniowie klas I-III mogli przynieść do szkoły swoją ulubioną maskotkę i podzielić się z innymi jej historią.

Tego dnia podczas zajęć lekcyjnych dzieci uczestniczyły w aktywnościach tematycznych, związanych zarówno z ich pluszowymi ulubieńcami, jak i misiami z bajek oraz tymi prawdziwymi, żyjącymi w różnych strefach klimatycznych.

Uczniowie z 1a mogli poćwiczyć swoje matematyczne i manualne umiejętności z kolorowanką Kubusia Puchatka, a także innymi zadaniami, polegającymi m.in. na dorysowaniu połowy misia oraz wycinaniu. Klasa 2a uczestniczyła w zajęciach tanecznych z pluszakami.

3a oglądała tego dnia prezentację o misiach w bajkach oraz tych występujących w przyrodzie. Został również przeprowadzony konkurs na Króla Misia. Dzieci rysowały i wycinały sylwety misiów, a także głosowały na najciekawszego. Ponadto uczniowie z 3a wraz z wychowawczynią wpadli z koleżeńską wizytą na lekcje innych klas, dzieląc się z kolegami i koleżankami zagadkami oraz prezentując czytankę o Kubusiu Puchatku.

W świetlicy szkolnej z okazji Dnia Misia także odbyły się zajęcia tematyczne, w których miała okazję uczestniczyć klasa 1a. Dzieci aktywnie brały udział w zabawach i quizach. Największym zainteresowaniem cieszyło się co prawda – zgodnie z przewidywaniami – pozowanie do zdjęć z tekturowymi imitacjami misia. Każde dziecko mogło chociaż na chwilę wyobrazić sobie, jakby to było wyglądać jak to popularne i lubiane zwierzątko. Dodatkowo piątek był dniem rozmów o przyniesionych do szkoły pluszakach oraz misiowego kina. Dzieci mogły obejrzeć filmy, których bohaterami były właśnie misie.

Zabawa tego dnia była wyśmienita. Warto podtrzymywać i kultywować tradycję obchodzenia Dnia Pluszowego Misia, która jest znana niemal na całym świecie.