Aktualności klasy hiszpańskiej

Zachęcamy do lektury

W trzecim tygodniu lutego, pomimo zimowej aury na zewnątrz, w naszej szkole zrobiło się słonecznie. Wszystko to za sprawą atrakcji zaproponowanych naszym uczniom w ramach Tygodnia Kultury Hiszpanii. Dla wszystkich uczniów klas dwujęzycznych z językiem hiszpańskim były przewidziane ciekawe zajęcia, warsztaty lub zaproszeni goście. Uczniowie klasy 7a i 7b prezentowali swoje umiejętności kulinarne w konkursie na najlepszą tortillę hiszpańską. W jury zasiadali nauczyciele hiszpańscy, którzy byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności siódmoklasistów, wszystkie tortille były wyśmienite.

Uczniowie klasy 2a i 2c mieli okazję uczestniczyć w ciekawej prezentacji przygotowanej przez zaproszonego gościa, panią Justynę Pyszczek, dyrektora szkoły języka hiszpańskiego Dialogo, która opowiadała o Camino de Santiago- szlaku pielgrzymkowym do Santiago de Compostela.

Przedstawiciele uczniów z klas 2a i 2c wzięli udział w konkursie dotyczącym wiedzy o Meksyku, przeprowadzonym przez panią Agnieszkę Jargiło. Wcześniej uczestniczyli w lekcji o Meksyku przeprowadzonej przez uczennice klasy 3c- Anielę Piasecką i Natalię Olszewską, które opowiadały o tym kraju niesamowite rzeczy.

Również uczniowie klas 4, którzy dopiero zaczynają się uczyć hiszpańskiego, brali udział w atrakcjach tego tygodnia. Dla nich, ich starsi koledzy z 7b przygotowali przedstawienie, telenowelę o losach Marysi, pół Polki pół Hiszpanki, która zamieszkała w Madrycie. Czwartoklasiści zmagali się również z quizem dotyczącym Meksyku po przeprowadzonej lekcji przez koleżanki z klasy 3c.

Klasę 2c odwiedził Hiszpan, który mieszka w naszym kraju od pół roku. Przyjechał do Polski w ramach programu wymian studenckich Erasmus. Opowiadał on o swoim mieście, Valladolid.

Przeprowadzone zostały również konkursy czytelnicze wśród uczniów klas 3a i 3c, oraz 2a i 2c.

W warsztatach kulinarnych - podczas których pod czujnym okiem Jorge, naszego nauczyciela z Hiszpanii, powstawały hiszpańskie potrawy- uczestniczyli wybrani uczniowie z klas 2a i 2c. Przygotowali oni torrijas, hiszpańskie grzanki na słodko z cynamonem i tapas- hiszpańskie przekąski.

Bardzo wiele się działo, wszyscy będziemy ten tydzień miło wspominać i z niecierpliwością czekamy na kolejne takie wydarzenie już w przyszłym roku!