Aktualności klasy hiszpańskiej

Zachęcamy do lektury

23 kwietnia rozpoczął się drugi etap wymiany międzynarodowej ze szkołą w Hiszpanii. 13 osobowa grupa gimnazjalistów udała się z rewizytą do swoich hiszpańskich kolegów ze szkoły w Sevilla la Nueva pod Madrytem. Po wyczerpującej podróży czekało nas gorące przyjęcie w hiszpańskich rodzinach. A już następnego dnia, wypoczęci, poznawaliśmy życie szkolne „od kuchni”: uczestniczyliśmy w lekcjach z naszymi hiszpańskimi przyjaciółmi, poznaliśmy ich nauczycieli,  zwiedziliśmy szkołę,   a na koniec czekała nas wizyta w ratuszu i spotkanie z burmistrzem. 

 

Następnego dnia spacerowaliśmy uliczkami „miasta trzech kultur” - Toledo, podziwiając górujący na miastem Alcazar, gotycką katedrę oraz dom słynnego malarza hiszpańskiego El Greco.

Kolejne dni to wizyta w Madrycie a tam: Templo de Debod, Pałac królewski, Katedra La Almudena, Plaza Mayor, Puerta del Sol, park el Retiro  i oczywiście Museo del Prado.

Tydzień szybko minął i nadszedł czas pożegnań. Kolacja pożegnalna na długo zostanie w naszej pamięci: wspólne rozmowy z rodzicami, sevillana zatańczona przez hiszpańskie koleżanki oraz taniec w wykonaniu grupy polskiej – belgijka!! Wszyscy przyłączyli się do zabawy.

Pełni wrażeń wróciliśmy do Polski z nadzieją, że się jeszcze kiedyś zobaczymy.