Aktualności klasy hiszpańskiej

Zachęcamy do lektury

Colegio Nova Hispalis

11-17 grudnia 2016r.

Od 11 grudnia, w ramach międzynarodowej wymiany młodzieżowej, gościliśmy w naszej szkole uczniów z okolic Madrytu - z Sevilli la Nueva.

Każdego dnia młodzież polską i hiszpańską czekało wiele ciekawych wyzwań, które przygotowali dla nich nauczyciele naszej szkoły. Pierwszego dnia wizyty młodzież uczestniczyła w warsztatach integracyjnych i grze miejskiej na urokliwej lubelskiej starówce. Bez wątpienia jedną z większych atrakcji dla naszych gości była zimowa pogoda – w Hiszpanii aktualnie świeci słońce i jest około 10 stopni powyżej zera.

13 grudnia nasi goście wraz z uczniami z naszego gimnazjum udali się do Radia Lublin na warsztaty dziennikarskie. Mogli zapoznać się z funkcjonowaniem radia i zobaczyli, jak wygląda nagrywanie programów. Przekonali się, jak brzmi ich głos na antenie radiowej, ponieważ mieli okazję przeprowadzić ze sobą wywiady.

Kolejny dzień poświęcony był zwiedzaniu Warszawy, która młodym Hiszpanom bardzo się spodobała. Następnego dnia ponownie zwiedzali Lublin, między innymi odwiedzili majdanek i Muzeum Wsi Lubelskiej.

Piętek był dniem podsumowań zakończonym uroczystą kolacją. Wszyscy uczestnicy wymiany zgodnie podkreślają, że było to inspirujące, wielokulturowe spotkanie. Nasi gimnazjaliści mieli wyjątkową okazję kontaktu z żywym językiem hiszpańskim w życiu codziennym.