Aktualności klasy hiszpańskiej

Zachęcamy do lektury

We wtorek, 14 czerwca, dużo się działo w naszym Gimnazjum. Od rana słychać było muzykę hiszpańską, rozmowy po hiszpańsku a także można było spotkać wielu znamienitych gości. Wszystko to z okazji podsumowania pracy Sekcji Dwujęzycznej naszego Gimnazjum i IX LO im. M. Kopernika w Lublinie.

W murach naszej szkoły gościliśmy Sekretarza Generalnego Biura Radcy ds. Edukacji Hiszpanii w Polsce, pana Felipe Díaz Suero, który przybył na tę szczególną okazję, by wręczyć dyplomy i nagrody najlepszym uczniom klas dwujęzycznych gimnazjum i liceum. Mamy zaszczyt poinformować, że wśród najlepszych uczniów z naszej szkoły znaleźli się:

  1. Filip Zajączkowski z klasy 1a
  2. Szymon Gumiela z klasy 2a
  3. Aleksandra Czępińska z klasy 3c

Bardzo gorąco gratulujemy naszym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów w nauce języka hiszpańskiego !

Pan Sekretarz, w imieniu Pana Radcy ds. Edukacji Ambasady Królestwa Hiszpanii, wręczył również zeszłorocznym maturzystom hiszpańskie świadectwa maturalne -Título de Bachiller- podkreślając przy tym wielką rangę tego tytułu, dodając, że takie świadectwo posiada także Król Hiszpanii, Felipe VI i premier Hiszpanii, Mariano Rajoy.

Część artystyczną uświetnili swoim występem nasi koledzy z klasy 1c przedstawiając przygody Don Quijota i Sancho Pansy oraz koleżanki z 2c, które zatańczyły flamenco z elementami tańca nowoczesnego. Uroczystości towarzyszyło również rozdanie nagród w konkursach organizowanych przez lubelską sekcję dwujęzyczną: Wojewódzki Konkurs Piosenki Hiszpańskiej, Konkurs Ekologia po hiszpańsku i konkurs plastyczny Maravillas de España.

Wszystkim laureatom bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych edycjach tych konkursów!