Aktualności klasy hiszpańskiej

Zachęcamy do lektury

Grupa teatralna z naszej szkoły wkrótce będzie miała okazję poznać uczniów z sekcji dwujęzycznych z językiem hiszpańskim  z całej Polski.

Wszystko to za sprawą wydarzenia, do którego się przygotowują.  3 marca jak pierwsi będą mieli okazję zaprezentować sztukę w języku hiszpańskim „ La piel del león” na XI Festiwalu Teatrów w Języku Hiszpańskim, który odbywa się w Warszawie. Od dawna już ćwiczą swoje role w języku hiszpańskim pod kierunkiem pani Joanny Płochackiej. Jest to ogromne wyzwanie, gdyż bardzo często trzeba się nauczyć roli, która zajmuje kilka lub kilkanaście stron… Ale dla naszych aktorów jest to  przyjemność- w trakcie festiwalu będą mieli szansę przekonać się, że nie tylko oni sprostali tej próbie.

W poprzednich edycjach festiwalu aktorzy z naszej sekcji dwujęzycznej z językiem hiszpańskim niejednokrotnie zdobywali nagrody i wyróżnienia: za najlepsze opanowanie języka hiszpańskiego i dla najlepszej aktorki. Życzymy powodzenia i trzymamy mocno kciuki za tegorocznych uczestników!!!