Aktualności klasy hiszpańskiej

Zachęcamy do lektury

Dnia 11 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie działalności sekcji dwujęzycznej z językiem hiszpańskim w murach zaprzyjaźnionej szkoły IX LO im. M. Kopernika w Lublinie.

Uroczystość uświetniły takie osobistości jak Radca ds. Edukacji Hiszpanii przy Ambasadzie Hiszpanii, pan Enrique Fraile EspÍas i Pan Mirosław Jarosiński - zastępca dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin.

Pan Radca wręczył nagrody najlepszym uczniom sekcji dwujęzycznej naszej szkoły jak i IX LO. Z naszej szkoły nagrody otrzymali:

Szymon Gorgol z klasy 7a

Szymon Korol z klasy 8b

Karolina Wołodko z klasy 3a

Pani Drektor Beata Teter i Pani Wicedyrektor Elżbieta Bolibok wręczyły nagrody w konkursie organizowanym przez IX LO poświęconym sztuce Hiszpanii „ Las maravillas de Espańa”.

Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 8a i klasy 5a i 5b pod kierunkiem pani Joanny Płochackiej. Pochwalili się swoim talentem językowym jak i teatralnym wystawiając krótką adaptację sztuki pod tytułem „Don Quijote” na podstawie powieści Miguela de Cervantesa. Publiczność była zachwycona występem naszych artystów i nagrodziła ich gromkimi brawami. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy a artystom życzymy sukcesów i dziękujemy za piękny występ!