W dniach 11.05.-19.05.2018 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami po raz kolejny wzięli udział w wymianie polsko-niemieckiej z zaprzyjaźnioną szkołą w Erlangen. Spotkanie było możliwe dzięki dofinansowaniu przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie, za co serdecznie dziękujemy.

Młodzież rozpoczęła poznawanie kraju naszych sąsiadów od pobytu w Berlinie z bardzo ciekawym programem zwiedzania, a mianowicie East Side Gallery z najdłuższym zachowanym fragmentem Muru Berlińskiego, słynny Alex, czyli Alexanderplatz z Wieżą Telewizyjną i Zegarem Świata. Ponadto uczniowie zobaczyli budynek Parlamentu Niemieckiego, Pomnik Ofiar Holocaustu i punkt graniczny między dwiema strefami amerykańską i sowiecką z czasów Zimnej Wojny, czyli Checkpoint Charlie. Wisienką na torcie była Brama Brandenburska podziwiana nocą.

Pozostałe dni stały pod znakiem zajęć lekcyjnych w Realschule w Erlangen, zwiedzania miasta połączonego z grą miejską, jak również wizyty w Ratuszu w Erlangen i w Centrum Dokumentalnym w Norymberdze.

Wielu wrażeń dostarczyło uczniom, rodzicom i nauczycielom wspólne grillowanie na dziedzińcu szkolnym, mecz piłki nożnej Polska-Niemcy, w którym nasi uczniowie odnieśli "miażdżące" zwycięstwo nad przeciwnikiem 1:0 oraz wizyta na festynie Bergkirchweih.

Wszyscy byli zachwyceni gościnnością i serdecznością naszych kolegów zza zachodniej granicy oraz ich rodzin, a pożegnalnym łzom i wzruszeniom nie było końca...

FILM Z WYMIANY

 

 

 

Rekrutacja elektroniczna