W dniach od 24 kwietnia do 3 maja 2016 r. odwiedzimy wraz z opiekunami naszych przyjaciół w Niemczech. Celem spotkania, jak i poprzednich w latach, jest zarówno poznanie tradycji, kultury, sztuki, krajobrazów i zabytków niemieckich, jak i możliwość

nawiązania i zacieśnienia więzi między młodzieżą polska i niemiecką. Ważnym celem jest też komunikacja językowa pomiędzy uczestnikami programu, a także wymiana doświadczeń i pomysłów.

W wymianie biorą udział uczniowie klas pierwszych i drugich: Natalia Boroch, Wiktoria Kowalik, Wiktoria Rybaczek, Weronika Cherubin, Szymon Gumiela, Paweł Sadowski, Mateusz Szymanek, Aleksandra Dulniak, Patrycja Kluch.

Nasi opiekunowie to: pani Joanna Bigaj – nauczycielka języka niemieckiego oraz pani Marta Widomska – nauczycielka języka angielskiego.

Strona niemiecka przygotowuje dla nas różne atrakcje i niespodzianki.

Program wymiany uczniowskiej w Erlangen w dniach od 24.04 do 03.05.2016r.

Niedziela,
24.04.2016

 

Wyjeżdżamy z Lublina z dworca PKP, w Warszawie przesiadamy się do pociągu do Berlina. W Berlinie jesteśmy o 15:43 i odbiera nas koordynator strony niemieckiej. Idziemy do hotelu, potem spacerujemy Dzielnicą Rządową, zwiedzamy Bramę Brandenburską i Ulicę Pod Lipami. Później wspólnie jemy kolację.

 

Poniedziałek, 25.04.2016

 

Zwiedzajmy miasto w języku polskim. Później jemy obiad i mamy czas wolny. Następnie wracamy do hotelu, wyjeżdżamy z Berlina do Erlangen. Niemieccy rodzice i uczniowie odbierają nas z dworca.

 

Wtorek,
26.04.2016

 

Rano wszyscy spotykamy się w szkole. Niemieccy dyrektorzy witają nas, oglądamy prezentację o Erlangen i jesteśmy oprowadzani po budynku. Następnie mamy gry integracyjne i mały poczęstunek. Od 11:30 bierzemy udział w lekcjach. Popołudnie spędzamy w rodzinach.

 

Środa,
27.04.2016

 

Idziemy razem do szkoły. Tam mamy wspólne projekty: 1 i 2 godzina lekcyjna – warsztaty muzyczne, później udział w normalnych lekcjach, a 5 i 6 lekcja to projekt artystyczny. Obiad jemy w stołówce szkolnej. Później jedziemy autobusem do ratusza, gdzie wita nas burmistrz miasta, potem bierzemy udział w biegach na orientację.

 

Czwartek,
28.04.2016

 

Niemieccy uczniowie mają zajęcia do 3 lekcyjnej, natomiast my jedziemy na wycieczkę do Norymbergii. Później spotykamy się z niemieckimi uczniami przy fontannie. Wspólnie zwiedzamy i spędzamy czas wolny. Powrót do Erlangen planujemy na 16:30

 

Piątek,
29.04.2016

 

Idziemy wspólnie do szkoły. Tam mamy zajęcia lekcyjne, a potem całą grupą jedziemy na piknik i ognisko poza miasto.

 

Sobota /Niedziela
30.04/01.05.2016

 

W weekend mamy program indywidualny w rodzinach.

 

Poniedziałek,
02.05. 2016

 

Idziemy wspólnie do szkoły, a na obiad wracamy razem do domów. Uczestniczymy w zajęciach lekcyjnych, a od 11:30 mamy gry i zabawy oraz pożegnanie przez dyrekcję szkoły. Zjemy małą przekąskę i otrzymamy prezenty pożegnalne. Popołudnie spędzimy w rodzinach, o 21:50 odjedziemy z dworca autobusowego w Norymbergii.

 

Wtorek,
03.05.2016

 

 Przyjedziemy do Polski w godzinach popołudniowych ok 17:00.

 

 

Z niecierpliwością czekamy na dzień wyjazdu i nawiązanie międzynarodowych przyjaźni.

Rekrutacja elektroniczna