Szkoła Podstawowa nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie

Szkoła Podstawowa nr 19
im. Józefa Czechowicza w Lublinie

 • Szkoła z oddziałami dwujęzycznymi

  Szkoła z oddziałami dwujęzycznymi

  z językiem hiszpańskim pod patronatem Ambasady Hiszpanii
 • Szkoła z oddziałami dwujęzycznymi

  Szkoła z oddziałami dwujęzycznymi

  z językiem hiszpańskim pod patronatem Ambasady Hiszpanii
 • Szkoła z oddziałami dwujęzycznymi

  Szkoła z oddziałami dwujęzycznymi

  z językiem hiszpańskim pod patronatem Ambasady Hiszpanii
 • Szkoła z oddziałami dwujęzycznymi

  Szkoła z oddziałami dwujęzycznymi

  z językiem hiszpańskim pod patronatem Ambasady Hiszpanii
 • Szkoła z oddziałami dwujęzycznymi

  Szkoła z oddziałami dwujęzycznymi

  z językiem hiszpańskim pod patronatem Ambasady Hiszpanii
 • Szkoła z oddziałami dwujęzycznymi

  Szkoła z oddziałami dwujęzycznymi

  z językiem hiszpańskim pod patronatem Ambasady Hiszpanii
 • Szkoła z oddziałami dwujęzycznymi

  Szkoła z oddziałami dwujęzycznymi

  z językiem hiszpańskim pod patronatem Ambasady Hiszpanii
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Szkoła z oddziałami dwujęzycznym

z językiem hiszpańskim pod patronatem Ambasady Hiszpanii

 • 1
 • 2
 • 3

W dniu 14 marca przypada 120. rocznica urodzin patrona naszej szkoły – Józefa Czechowicza. Jak co roku uczniowie z nauczycielami i panią dyrektor wspominali postać poety pod pomnikiem przy Poczcie Głównej. Spotkanie zorganizowały władze miasta, obecni byli także przedstawiciele ważnych instytucji państwowych, edukacyjnych i kulturalnych.

Uroczystość uświetniły recytacje wierszy poety w wykonaniu uczennic klasy szóstej. Na grobie Patrona na cmentarzu przy ulicy Lipowej delegacja uczniów klasy trzeciej z wychowawczynią złożyła wiązankę kwiatów i zapaliła pamiątkowy znicz.

W przeddzień rocznicy urodzin poety odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia, którą przygotowali uczniowie klas starszych pod kierunkiem swoich nauczycieli. Jak co roku wzruszył nas furgocący blaszany kogucik z Poematu o mieście Lublinie, który jest chyba znany wszystkim uczniom SP19. W tym roku usłyszeliśmy również wiersze Józefa Czechowicza w przekładzie rosyjskim i ukraińskim recytowane przez naszych ukraińskich kolegów i koleżanki. Recytacji obcojęzycznej towarzyszyła recytacja tych samych utworów w języku polskim. Zadbaliśmy o to aby wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli czuć się uczestnikami tego wspaniałego wydarzenia.

https://kurierlubelski.pl/120-rocznica-urodzin-jozefa-czechowicza-jego-poezja-jest-wiecznie-zywa-zdjecia-wideo/ar/c1-17372763

Rekrutacja elektroniczna

Poczta UM

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 19 im. Józefa Czechowicza
ul. Szkolna 6
20-124 Lublin
telefon/fax: 81 747-89-43
telefon: 882 435 077


e-mail: poczta@sp19.lublin.eu
www.sp19.lublin.eu
Adres ESP na ePUAP /sp19lublin/SkrytkaESP

Inspektor Ochrony Danych
e-mail: sp19@iod.lublin.eu

Labolatoria_przyszłości plakat

Labolatoria_przyszłości plakat